Czy warto robić depilację laserową, IPL ? Artykuł dla niezdecydowanych.


 
depilacja laserowa Łódź - gładkie nogi
Lasery budzą coraz większe zainteresowanie. Czytamy w opisie, że jedna z funkcji to usuwanie owłosienia, ale czy to do końca prawda? Jest wiele opinii. Depilacja IPL i laserowa nie wiele się od siebie różnią. Zadaniem obu tych urządzeń jest trwałe usunięcie włosów.


Jak działają lasery ?Zarówno laser jak IPL emitują światło (energię), która uszkadza mieszki włosowe. Gdy przyjrzymy się bliżej tym urządzeniom zauważymy, że IPL emituje światło rozproszone i niejednorodne, natomiast światło emitowane przez laser jest skoncentrowane i jednorodne. Skuteczność obu urządzeń jest podobna i zależy od wielu czynników np. od koloru włosa, koloru skory czy struktury włosa.

Dla kogo jest depilacja laserowa ? Wady i zalety.Depilacja ta jest skuteczna u osób, których skóra jest jasna, a włoski mają wyraźnie ciemną barwę. Oddziałujące światło trafia do mieszków wtedy, gdy znajduje się w nich odpowiednia ilość barwnika (melaniny). Jeśli barwnik obecny jest również w skórze, to światło (energia) ulega rozproszeniu i działa nieprecyzyjnie. Depilacja IPL jest bezpieczniejsza od laserowej, ponieważ światło rozproszone może wyrządzić mniej szkód tkankom niż skoncentrowane. Bezpieczeństwo zależy również od kompetencji i doświadczenia osoby wykonującej zabieg. Laser i IPL powodują pewne dolegliwości bólowe. Stopień bólu zależy do indywidualnej tolerancji na ból.
Przedstawione tu informacje świadczą o tym, że u bardzo wielu osób zabieg ten będzie nieskuteczny i niestety bolesny.

Depilacja laserowa versus depilacja naturalnym woskiemAlternatywą dla osób niezadowolonych z depilacji laserem czy IPL jest depilacja woskiem. Wosk jest dla wszystkich, a laser i IPL dla wybranych osób i też nie gwarantuje sukcesu. Podczas depilacji woskiem usuwamy włos z cebulką, dlatego odrastają (regenerują się w mieszku włosowym) wolniej. Do zabiegu używamy delikatnego, naturalnego wosku, który zawiera w swoim składzie wysokiej jakości wyselekcjonowaną oliwkę z oliwek.

Na chwilę zatrzymamy się przy zagadnieniu wzrostu włosa. Warto wiedzieć, że włos przechodzi przez 3 fazy wzrostu, które powtarzają się cyklicznie.

  1. stadium wzrostu (anaben)
  2. faza przejściowa (katagenowa)
  3. faza (telogenowa)

Najkorzystniejsze jest wykonywanie zabiegu depilacji w 2 fazie wzrostu włosa, ponieważ w tym okresie włos jest jeszcze nie do końca zregenerowany. Zabieg wykonany woskiem też może znacznie boleć, jeśli jest wykonany źle i nieprofesjonalnie. Dodatkowo zabieg będzie bolesny jeśli:
  • skóra nie jest właściwie przygotowana do zabiegu
  • elementy do depilacji nie są właściwie dopasowane do odpowiedniej części ciała
  • nie jest zachowany prawidłowy kierunek włosa, odpowiednio naciągnięta skóra itd.
Dużo można wyliczać.Zalety usuwania owłosienia woskiem


  • skuteczna bez względu na kolor włosa i skóry
  • daje bardzo dobre, długotrwałe efekty
  • osłabia i przerzedza włos i jest on dodatkowo miękki
  • Cena - depilacja woskiem jest ok. pięć razy tańsza od w/w metod np. wąsik laser 100zl, wosk 20 zł.

Laser i IPL nie daje gwarancji, że włos będzie zlikwidowany. Duże grono zadowolonych klientów potwierdza tezę, że wosk jest świetną alternatywą dla lasera, IPL a nawet pasty cukrowej.

Po więcej informacji na temat depilacji woskiem i oferty cenowej zapraszam do cennika oraz kontaktu telefonicznego w celu rozwiązania wszelkich wątpliwości. Tel: 501-154-097.
Gabinet kosmetyczny Sol-lar znajduje się w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej 143.

Mirosława Kicka - dyplomowana kosmetyczka

Powrót Strona główna


Salon Kosmetyczny Sol-Lar poleca zabiegi:

Depilacja  |   Henna  |   Makijaż  |   Manicure  |   Masaż  |   Czyszczenie Twarzy  |   Pedicure  |   Piercing  |   Zabiegi Kosmetyczne
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Regulaminem. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.