sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

szafki
Zakupy

Które szafki najlepiej wybrać do kuchni?

Podczas urządzania kuchni należy zastanowić się nad wyborem nie tylko nowoczesnych sprzętów kuchennych, ale także odpowiednich mebli, gdzie będziemy przechowywać wszelkie naczynia oraz różnego rodzaju produkty spożywcze. Najważniejsze są oczywiście szafki kuchenne, które muszą być odpowiednio rozmieszczone, a także wystarczająco pojemne, aby spełniały swoje zadanie w 100%. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z rodzajami dostępnych modeli, aby wybrać ten najlepiej pasujący do naszego pomieszczenia kuchennego.

Czym charakteryzują się szafki kuchenne stojące?

Szafki kuchenne stojące można wykorzystać zarówno do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów, jak i do przestrzeni roboczej, gdzie będziemy stawiać naczynia i przygotowywać posiłki. Żeby to wszystko było możliwe, meble muszą być wykonane z wysokiej jakości solidnego i trwałego blatu.

W dużych pomieszczeniach kuchennych najczęściej mamy tyle samo szafek wiszących, co dolnych. Natomiast w przypadku niewielkich kuchni lub tych o nietypowych wymiarach, czyli umiejscowionych na przykład na poddaszu, nie mamy możliwości, aby powiesić tam szafki. Problem ten występuje także w niskich i małych kuchniach oraz tych posiadających skosy albo z wystającymi rurami ze ścian.

Należy wtedy szczególną uwagę zwrócić na to, aby zakupić takie szafki dolne, które będą przede wszystkim odpowiednio przestronne, ale także ładowne. Idealnym sposobem, aby zwiększyć ich pojemność, jest zaprojektowanie kuchni na wymiar. Można także zamontować dodatkowe szuflady w miejscu cokołu albo zdecydować się na nowoczesne i praktyczne szafki cargo.

Czy warto zainwestować się w szafki wiszące do kuchni?

Szafki wiszące to te, które będą umieszczone na wysokości naszych oczu. Jako pierwsze rzucają się w oczy zaraz po wejściu do pomieszczenia kuchennego, dlatego powinny być ładne i posiadać estetyczne fronty. Muszą prezentować się jak najlepiej. Ponadto oprócz aspektu wizualnego meble ścienne są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu, gdyż nie musimy się schylać, aby wyciągnąć akcesorium kuchenne. Właśnie z tego względu do takich szafek wkładamy zazwyczaj przedmioty codziennego użytku. Jeśli mamy niewielką przestrzeń w kuchni to dobrze jest zdecydować się na fronty szafek górnych o wysokim połysku. W ten sposób będziemy mogli stworzyć optycznie większą kuchnię, poprzez lustrzany efekt i odbijające si światło. Szafka wisząca w kuchni może być zamontowana do samej ściany, ale także można je przymocować do sufitu, jeśli decydujemy się na zakup dużych mebli. W ten sposób uzyskamy jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania przedmiotów kuchennych.

Szafki narożne – czy to dobry pomysł do kuchni?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zaoszczędzenie przestrzeni w kuchni są szafki narożne. Ich montaż pozwala nam uzyskać dość dużo miejsca przede wszystkim do przechowywania przedmiotów o większych gabarytach, typu garnki do gotowania czy formy do pieczenia ciast. Na takie rozwiązanie bardzo często decydują się właściciele nieruchomości, w których kuchnia otwarta jest na salon, gdzie liczy się każda dodatkowa półka, w której można przechowywać wyposażenie kuchenne.

Różnego rodzaju szafki kuchenne znajdziemy na stronie producenta AKORD. Jeżeli nie będziemy wiedzieli, na które meble do kuchni się zdecydować, to zawsze możemy poprosić o pomoc pracowników, którzy doradzą, jakie modele będą idealne w naszym przypadku