sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Moda

Modne okulary – na jakie modele trzeba zwrócić uwagę w tym sezonie?

Kobiety uwielbiają dodatki, które podkreślają ich styl i stanowią tak zwaną kropkę nad i w stylizacji. Jednym z najciekawszych dodatków są po prostu okulary przeciwsłoneczne. Niektóre z kobiet mają wręcz całe kolekcje takich okularów, inwestują w modele od najdroższych marek, które stosują jak biżuterię. To bez wątpienia ciekawe rozwiązanie dla pań, które cenią minimalizm. Zamiast nowych kolczyków czy naszyjnika, można sprawić sobie modne okulary z logo marek, które powodują przyspieszone bicie serca u znawczyń mody.

Jak dobrać dla siebie piękne okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny gadżet i dodatek. Ich zakładanie w słoneczne dni ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia naszych oczu. Warto o tym pamiętać, a gdy wybiera się modne okulary, zwracać uwagę również na to, czy posiadają one specjalne atesty. W przypadku droższych modeli jest to oczywiście standardem. Jeżeli natomiast kupuje się tanie okulary, niekoniecznie tak musi być. Jak dobrać okulary do swojego typu urody? Czy kierować się tylko i wyłącznie tym, czy dany model nam się podoba? Okulary warto wcześniej zmierzyć. Dlatego też, nawet jeżeli decydujemy się na zakupy przez internet, wcześniej dobrze jest wybrać się do salonu stacjonarnego, aby tam je przymierzyć. Trzeba dopasować je do kształtu twarzy. Mowa tutaj zarówno o samych oprawkach i ich formie, ale też o kolorze szkieł. Dzięki temu okulary będą dodawały nam uroku i urody, jednocześnie dobrze chroniąc przed słońcem. W sprzedaży jest wiele opcji. Co roku pojawiają się jakieś przeboje sezonowe, a zatem okulary zdobione w wyjątkowy sposób. Tańsze marki inspirują się wtedy tym, co proponują marki drogie, takie jak na przykład Gucci, Dolce and Gabbana, Michael Kors. To bez wątpienia jedne z bardziej lubianych luksusowych marek, które produkują też okulary. Poza tym warto zwracać uwagę również na modele ponadczasowe, takie jak na przykład pilotki, które są w modzie od dekad. Jeżeli pragnie się mieć bogatą kolekcję okularów przeciwsłonecznych, to właśnie na takie klasyki warto skusić się w pierwszej kolejności. Nie są one bowiem jakimś tymczasowym hitem, który znudzi się już po roku. To klasyka sama w sobie.

Kolor i kształt oprawek

Każdego roku pojawiają się jakieś sezonowe przeboje. Jak zatem odnaleźć się wśród tak wielu propozycji okularów przeciwsłonecznych? Warto przyjrzeć się kształtom oprawek. Osoby o pociągłej twarzy będą świetnie wyglądały na przykład w okrągłych, czyli w tak zwanych muchach. Jeżeli ktoś ma twarz raczej pyzatą, musi wybierać okulary o szkłach delikatnie wydłużonych na zewnątrz, bo dzięki temu wyrównywane są proporcje i buzia prezentuje się lepiej. Trzeba zwrócić uwagę również na kolor oprawek. Czarne czy brązowe, raczej grube, dobrze podkreślają rysy twarzy i świetnie prezentują się w przypadku osób, które mają słabo zaznaczone kości policzkowe. Osoby o mocnych szczękach, wyrazistych rysach twarzy, mogą stawiać na bardziej delikatny okulary, na przykład w drucianych oprawkach w kolorze złota. Kolor szkieł ma również znaczenie. Czarne są bardzo wyraziste, pasują brunetkom. Brązowe, beżowe, pięknie prezentują się w przypadku kobiet o delikatniejszej urodzie.