sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Moda

Stylizacje jesienne

Moda w chłodniejsze miesiące zdominowana jest przez ciemniejsze barwy. Nasycona butelkowa zieleń, bordo oraz granat najczęściej występują na płaszczach oraz innych okryciach wierzchnich. Kolorystyka ta idealnie wpasowuje się w jesienną aurę. Warto wprowadzić chociaż niewielkie akcenty kolorystyczne do swojego stroju i nie ograniczać się do szarości oraz czerni. Niestety wiele kobiet ma tendencję do sięgania po ciemne i ponure kolory.

Zmiany można wprowadzać stopniowo

Jeśli nie możemy przekonać się do bardziej żywych płaszczy, warto zacząć od akcesoriów. Modne dodatki na jesień mogą zauważalnie ożywić cały stron. Rzucająca się w oczy czapka w musztardowym kolorze może prezentować się idealnie nawet w zestawieniu z czarną stylizacją. Będzie wtedy elementem przykuwającym wzrok. W chłodniejsze dni można uzupełnić taki zestaw zakładając dopasowany kolorystycznie szalik oraz rękawiczki. Powtarzający się w wielu elementach odcień będzie łączył je ze sobą i sprawi, że cały zestaw będzie bardziej dopracowany. Wyróżniającym się elementem może być również torebka. Kobiety mają w swojej szafie zazwyczaj kilka wariantów na różne okazje. W trakcie zakupów warto dopasowywać je kolorystycznie do reszty garderoby. Stonowaną szafę, w której przeważają jednolite rzeczy, można nieco ożywić sięgając po kolorowe torebki. Nie zawsze musi być to jednak odcień bardzo nasycony. Pudrowy róż również może prezentować się bardzo dobrze i sprawiać, że stylizacji nabierze wyrazu. Dla lepszego efektu można również zdecydować się na dopasowane kolorystycznie buty. Mając takie zestawy uniknie się długiego analizowanie kolejnych połączeń, a codzienne wybory staną się oczywiste. Jest to z pewnością ogromne ułatwienie. Jesienią nie można jednak zapominać również o biżuterii. Po zdjęciu okrycia wierzchniego i ciepłych dodatków stylizacja nadal powinna prezentować się korzystnie. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w naszyjniki oraz kolczyki w nieco bardziej ciemnych i nasyconych barwach. Pozwolą wpasować się w stylu aktualnej pory roku, ale równocześnie staną się ozdobą stroju.

Indywidualne upodobania – stylizacje jesienne

Oczywiście typ biżuterii oraz jej fason powinny być dopasowane do indywidualnych upodobań. Można sięgnąć po najmodniejsze w tym sezonie modele. Jednak równie dobrze sprawdzą się ponadczasowe projekty, które są bardzo proste i klasyczne. Na uwadze należy również mieć swój typ urody. To on powinien determinować kolorystykę ubrań oraz dodatków. Szczególne znaczenie mają rzeczy znajdujące się blisko twarzy. Mogą bardzo łatwo i skutecznie podkreślić urodę i uwydatnić jej atuty. Z uwagi na to podążanie za trendami nie zawsze jest dobrym wyborem. Znacznie ważniejsze jest indywidualne podejście i świadome dobranie wszystkich elementów do własnych potrzeb. Szukając ubrań na jesień warto zwrócić uwagę również na skład. Swetry z domieszką wełny będą skutecznie grzały, ale równocześnie nie spowodują nadmiernego pocenia się w pomieszczeniach. Mogą być bardzo wygodne i komfortowe jeśli włókna mają odpowiedni splot. Z tego powodu warto porównywać ze sobą różne produkty i na tej podstawie dokonywać wyborów.