sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Lifestyle

Domowe sposoby na szybkie zapuszczenie paznokci

Z całą pewnością każda kobieta pragnie się fantastycznie prezentować zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. W tym celu powinna ona w odpowiedni sposób zadbać o stan swoich paznokci. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z domowych metod na poprawę stanu paznokci, a także ich szybkie wydłużenie. Warto je poznać oraz wypróbować na sobie, aby sprawdzić, czy są w pełni skuteczne.

Czosnek z cytryną

Wiele osób zastanawia się, jak szybko zapuścić paznokcie. Istnieje na to bardzo wiele domowych sposobów, które mają bardzo skuteczne efekty działania. Przede wszystkim wśród nich można wymienić wykorzystanie takiej mieszanki jak czosnek wraz z cytryną. Czosnek ma w swoim składzie siarkę, a cytryna witaminę C. Jest to bardzo korzystny zestaw substancji aktywnych, który z powodzeniem można stosować do szybszego wzrostu paznokci. Dzięki temu paznokcie również nie będą pękały oraz się rozdwajały.

Cebula, czosnek i oliwa z oliwek

Wśród polecanych składników na szybszy porost paznokci można również wymienić cebulę, czosnek oraz oliwę z oliwek. W bardzo korzystny sposób wzmacniają one górną warstwę paznokcia, a także sprawiają, że cała płytka paznokcia staje się bardziej odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Oprócz tego po takiej kuracji paznokcie nabierają w pełni zdrowego wyglądu, co jest bardzo istotne podczas ich pielęgnacji i wykonywania zabiegów takich jak manicure.

Mleko kokosowe i sok z cytryny

Na paznokcie można również zastosować takie połączenie składników jak mleko kokosowe oraz sok z cytryny. Z całą pewnością można stwierdzić, że mają one bardzo korzystne działanie na płytkę paznokcia oraz w skuteczny sposób sprawiają, że szybciej ona rośnie. Mleko kokosowe zawiera w swoim składzie wszystkie niezbędne witaminy i minerały, a także kwasy tłuszczowe. Natomiast wśród głównych działań cytryny można wyszczególnić wzmacnianie paznokci oraz ich odpowiednie odżywianie, co jest niezbędnym elementem pielęgnacji tej części ciała.

Olej rycynowy i migdałowy

W celu szybkiego zapuszczenia paznokci można również zastosować różnego rodzaju oleje. Wśród nich zdecydowanie najkorzystniejsze działanie z całą pewnością będą miały takie produkty jak olej rycynowy oraz olej migdałowy. Zawierają one w swoim składzie wszystkie niezbędne kwasy tłuszczowe, które mają pozytywny wpływ na płytkę paznokci. Oprócz tego mają również witaminę E, która wpływa na zdrowy wygląd tej części ciała. Dlatego warto zastosować oleje w celu poprawy ogólnego stanu swoich paznokci.

Olej arganowy i cytrynowy

Na paznokcie można stosować również inne rodzaje olejów niż rycynowy i migdałowy. Wśród nich można wyróżnić olej arganowy, a także cytrynowy. Bez wątpienia również one będą miały korzystny wpływ na szybszy wzrost paznokci, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób, niezależnie od ich wieku. Dlatego warto się zaopatrzyć w tego rodzaju oleje oraz regularnie ich używać. Na pewno przyniesie to szybko bardzo dobre efekty i nie trzeba będzie korzystać z żadnych syntetycznych preparatów, które można znaleźć w sklepach.