sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Lifestyle

Kosmetyczka do bagażu podręcznego – co zabrać ze sobą w podróż?

Ostatnia dekada to lata, kiedy w Polsce szalenie popularne stały się tanie linie lotnicze. Mnóstwo osób odkryło urok weekendowych wypadów do europejskich stolic, podróżowania budżetowego tylko z kabinówką. W ten sposób można poznawać nowe miejsca, a jednocześnie nie wydawać dużo na podróże. Jak sprytnie się spakować i co ze sobą zabrać, aby dało się to włożyć do bagażu podręcznego? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które wybierają się samolotem gdzieś po raz pierwszy.

Podróżowanie z bagażem podręcznym

Nie każdy wie o tym, że lecąc gdzieś tylko na kilka dni, z powodzeniem można zapakować się tylko i wyłącznie do bagażu podręcznego. Tak zwana kabinówka ma takie rozmiary, że bez problemu uda się tam zmieścić podstawowe rzeczy, z których będzie można korzystać przez 2 lub 3 dni. Dotyczy to zarówno ubrań, jak też kosmetyków. Bagaż rejestrowany to bagaż, za który trzeba dodatkowo zapłacić. Zwykle kosztuje on około 100 zł w jedną stronę. Dodatkowa walizka to zatem co najmniej 200 zł. Wydaje się, że nie jest to dużo. Jeżeli jednak uda się upolować bilet za dosłownie kilkadziesiąt złotych, zwykły bagaż może drastycznie podnieść koszty podróży. Lepiej z tego zrezygnować, a opracować sprytną metodę pakowania się do kabinówki.

Kosmetyczka do bagażu podręcznego

Czy do bagażu podręcznego można zabrać ze sobą kosmetyki występujące w płynie? Czy można wkładać aerozole? Poniżej wyjaśniamy wszystkie wątpliwości. Jeżeli chodzi o kosmetyki w płynie, to można zabrać ich maksymalnie 1 litr. Trzeba jednak pamiętać o tym, że poszczególne kosmetyki muszą być zapakowane do specjalnych opakowań, które mają nie większą pojemność niż 100 ml. Kosmetyk może być w oryginalnym opakowaniu, o ile jest to właśnie taka miniaturka. Bez problemu da się kupić takie kosmetyki w drogeriach. W ten sposób można dostać między innymi szampon czy odżywkę do włosów, żel pod prysznic albo żel do mycia twarzy. Jeżeli zabieramy ze sobą kosmetyki przelane do jednorazowych plastikowych opakowań o pojemności 100 ml, wszystkie one powinny zmieścić się do specjalnych worków, które otrzyma się na lotnisku. To woreczki strunowe, w których musimy zmieścić nasze kosmetyki. Ważne, aby ten woreczek można było zamknąć. Jeżeli się to nie uda, służba celna może nakazać nam pozostawienie kosmetyków na lotnisku, co w praktyce oznacza po prostu wyrzucenie ich.

Czy można zabrać ze sobą aerozole?
Nie powinno zabierać się ze sobą dezodorantów w sprayu czy lakierów do włosów, które przekraczają pojemność 100 mililitrów. Nawet jeżeli posiadamy wygodną kosmetyczkę do bagażu podręcznego, do której włożymy w domu kosmetyki, to na lotnisku trzeba będzie je wszystkie przełożyć do wspomnianego już woreczka strunowego. Trzeba się na to nastawić. Lepiej zatem pieczołowicie nie układać rzeczy w walizce, bo i tak trzeba będzie się przepakować na lotnisku. Można zrobić to jeszcze przed nadaniem bagażu do sprawdzenia. Warto pamiętać o tym, że czasami niektóre kosmetyki po prostu opłaca się kupić na miejscu, bo nie są drogie. Dzięki temu zaoszczędzi się sporo trudów związanych z pakowaniem.