sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Uroda

Niezawodne sposoby na gęste i zdrowe włosy

Zadbane włosy to marzenie wielu osób. Sprężyste, lśniące i gęste, dodają uroku i powabu, w dużym stopniu wpływają na atrakcyjność człowieka. Niestety z różnych powodów włosy mogą nadmiernie wypadać. Przez to w ciągu dosłownie kilku tygodni fryzura przerzedza się. Jeżeli posiada się kosmyki delikatne, cienkie, można naprawdę się załamać. Warto zatem poznać sposoby na to, jak mieć gęste włosy, które są zdrowe i silne.

Sposoby na gęste włosy

Naturalne sposoby dbania o włosy wymagają regularności i czasu. Jednym słowem, jeżeli ktoś wchodzi na drogę prawidłowej pielęgnacji, musi uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach. Dlaczego? Jest to związane między innymi z samym cyklem wzrostu włosa. Nawet jeżeli zastosuje się kosmetyki i preparaty pobudzające porost, które należy wmasować w skórę głowy, czas i tak jest potrzebny. Zwykle tak zwane baby hair pojawiają się po około 6 lub 8 tygodniach. Zmiana jest jednak spektakularna. Tam, gdzie wcześniej były na przykład zakola, pojawia się delikatny puszek, które zwiastuje zagęszczanie się włosów. To najlepszy dowód na to, że takie preparaty działają. Gdzie można je kupić? Bez problemu dostaniemy je po prostu w drogeriach. Drugie źródło dobrych kosmetyków tego typu to apteki. Trzecie to specjalistyczne sklepy fryzjerskie, w których można kupić kosmetyki profesjonalne. Poza tym warto pamiętać też o suplementacji. Można kupić konkretne preparaty, które mają za zadanie właśnie odżywianie włosów. Inna ciekawa opcja to suplementy dosłownie szyte na miarę. Od jakiegoś czasu można skorzystać z usług firm, które opracowują suplementy, których składy są dopasowane do potrzeb naszego organizmu. Wszystko wcześniej jest poprzedzone badaniem krwi. Dzięki temu można wykryć niedobory i uzupełnić je poprzez tabletki. Taka suplementacja daje spektakularne efekty. Poza tym poprawia się też stan skóry oraz paznokci.

Zagęszczanie i przedłużanie u fryzjera

Odpowiednia pielęgnacja, dieta i suplementowanie to coś, co wymaga regularności. Czasami natomiast kobieta chce sobie po prostu poprawić wygląd natychmiast. Marzy o bujniejszej fryzurze, która wreszcie będzie się pięknie układała. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Oczywiście tak. To między innymi różnego rodzaju metody przedłużania i zagęszczania włosów, dzięki którym można osiągnąć naprawdę bardzo naturalny efekt. Warto pamiętać o tym, że dzisiejsze przedłużanie włosów to nie to samo, co jeszcze 10 lat temu. Obecne metody pozwalają na efekt, który naprawdę nie będzie przerysowany. Można zagęścić włosy bardzo delikatnie. Fryzura zacznie się lepiej prezentować, ale efekt ostateczny będzie daleki od sztucznego. Można oczywiście pójść też o krok dalej i postawić na doczepy, które pozwalają też na wydłużenie włosów.
W zależności od cierpliwości i stanu portfela można zdecydować się na rozwiązania szybkie lub wymagające czasu. Ostateczna decyzja należy do konkretnej kobiety. Ma na nią wpływ to, jak czuje się ona ze swoją naturalną fryzurą.