sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Uroda

Planowanie pielęgnacji skóry

Znalezienie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych do wymagającej cery nie jest łatwe. Szczególnie jeśli zmagamy się z wieloma niedoskonałościami i problemami. Na samym początku warto dokładnie poobserwować cerę i ustalić co się z nią dzieje. Cenną wskazówką może być reakcja na konkretne kosmetyki. Już na tej podstawie można wyciągnąć pewne wnioski i zdecydować jakie formuły sprawdzają się najlepiej.

Prosty skład preparatów

Przy bardzo wrażliwej cerze niezbędne jest znalezienie preparatów o prostym składzie. Naturalne kosmetyki do twarzy mogą być w takim przypadku doskonałym rozwiązaniem. Pozbawione są nadmiaru substancji konserwujących, które w dużych ilościach mogą podrażniać. Z tego powodu sprawdzają się w przypadku pielęgnacji bardzo wymagającej i problematycznej cery. Dodatkowo można sięgnąć po bardzo intensywne esencję i sera. Ich formuła nie obciąża zbyt mocno, a równocześnie jest bogata w substancje odżywcze. Wszystkie związki zawarte w kosmetykach mają swoje zadanie. Z tego powodu skład wybieranych produktów nie może być przypadkowy. W kosmetyczce z pewnością powinny znaleźć się preparaty głęboko nawilżające. Nawodnienie cery jest niezbędne. Dopiero wtedy tkanka funkcjonuje prawidłowo, a wszystkie procesy przebiegają wydajnie. Warto jednak zwrócić również uwagę na kosmetyki o nieco innych właściwościach. Regeneracja jest niezwykle istotna. Szczególnie w przypadku skóry wrażliwej skłonnej do podrażnień. Kosmetyki mogą bardzo skutecznie pobudzać proces odbudowy. Dzięki temu wszelkie uszkodzenia naskórka mogą szybko zniknąć. Z tego powodu warto mieć w kosmetyczce kilka różnorodnych produktów, aby dopasowywać je do aktualnych potrzeb. Pomoże to utrzymać cerę w doskonałej kondycji. Nie należy zapominać także o natłuszczeniu. Dodatek olejów w pielęgnacji jest wskazany szczególnie w trakcie jesieni i zimy. Jednak w wielu przypadkach warto stosować nieco bardziej odżywcze kosmetyki bez względu na porę roku.

Kluczowa jedynie jest kolejność pielęgnacji

Zaczyna się aplikację od bardzo lekkich preparatów i kończy się na tych najbardziej tłustych. Dzięki temu poszczególne związki mogą bez trudu wnikać w głąb tkanki, a coraz bardziej tłuste warstwy odpowiadają za stworzenie powłoki ochronnej. Pozwala to zminimalizować utratę wody ze skóry. Ciężkie kremy warto pozostawić do stosowania wieczorem. Dzięki temu będą miały odpowiednio dużo czasu, aby wchłonąć się w trakcie snu. Stosowanie ich na dzień mogłoby prowadzić do wzmożonego przetłuszczania. Skutkowałoby to zmniejszeniem trwałości aplikowanego makijażu. Warto mieć to na uwadze i rozsądnie rozplanować pory oraz kolejność stosowania poszczególnych produktów. Będzie miało to wyraźny wpływ na ich skuteczność oraz uzyskiwane rezultaty. W kosmetyczce nie może zabraknąć również produktów myjących i oczyszczających. Należy zaopatrzyć się w płyny ułatwiające zmycie makijażu. Istotne jest pozbycie się go całkowicie. Z tego powodu najskuteczniejsze są produkty zawierające fazę tłustą. Dopiero na tak przygotowaną twarz można aplikować kosmetyki pielęgnujące.