sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Uroda

Piękne i geste włosy bliżej niż myślisz!

Piękne, gęste i zdrowe włosy to marzenie każdej kobiety. Niektóre z nich za sprawą genetyki zostały obdarzone włosami, którym nie straszne częste stylizacje i rozjaśnianie – ich włosy zawsze wyglądają pięknie. Jednakże znacząca większość kobiet nie miała tyle szczęścia. Czasem winna jest temu błędna pielęgnacja, czasem problemy zdrowotne, a nierzadko nasze włosy po prostu z natury są bardzo delikatne i cienkie.

Piękne i gęste włosy

Istnieje szereg rozwiązań, które poprawiają kondycje włosów i sprawiają, że stają się one zdrowsze, a przez to piękniejsze i bardziej gęste, jednak większość z nich wymaga dużej wiedzy, systematyczności lub niebotycznych wydatków. Trendy dotyczące pielęgnacji włosów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jedni mówią o metodzie kubeczkowej, inni by utrzymywać równowagę PEH, trzeci zalecają metodę OMO. Brzmi jak czarna magia? I trochę tak też to wygląda. Możesz godzinami czytać o wspaniałych metodach, oglądać tutoriale na youtube, poświęcać długie godziny na wypróbowanie tych metod, wydać masę pieniędzy. A potem i tak może się okazać, ze akurat na Twoje włosy to nie działa. Co więc robić?

Z pomocą przychodzi zagęszczanie włosów. Trend na zagęszczanie włosów staje się coraz bardziej popularny i trudno się dziwić, ponieważ pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów w krótkim czasie.

Na czym polega zagęszczanie włosów? Jakie metody wyróżniamy? Ile to kosztuje?

Zagęszczanie włosów polega na stałym lub czasowym „wbudowaniu” we włosy włosów naturalnych lub syntetycznych. W przypadku czasowego zagęszczania włosów, w zależności od metody wykonania efekt utrzymuje się od 2 do 4 miesięcy.

Metody zagęszczania włosów:

Zagęszczanie włosów na mikroringi
Metoda ta polega na złączeniu doczepianych włosów w cienkie pasemka za pomocą termozgrzewalnych tulejek, a następnie na wsunięciu ich w microring, w którym zostały wcześniej umieszczone nasze naturalne włosy i zaciśnięciu przy pomocy obciążków – najlepiej jak najbliżej skóry głowy. Microringi to małe obrączki, wykonane z miedzi lub brązu i wyścielone po wewnętrznej stronie silikonem. Efekt jest stały, jednak należy co 3-4 miesiące przenieść ringi bliżej głowy.

Metoda kanapkowa
Metoda ta polega na doklejeniu cienkich pasm włosów sztucznych do naturalnych tuż przy nasadzie włosów. Pasma łączy się za pomocą silikonowych pasm, dzięki czemu łączenia są praktycznie niewidoczne i niewyczuwalne. Metoda niestety nie sprawdzi się u kobiet, których włosy są cienki i słabe, ponieważ będzie dla nich zbyt dużym obciążeniem. Zabieg należy powtarzać co 2-3 miesiące.

Keratynowe zagęszczanie włosów
Jest to najpopularniejsza z dostępnych metod. Do jej wykonania również wykorzystuje się pasma sztucznych włosów, jednak są one doczepiane za pomocą keratyny, dzięki czemu łączenia są mniej widoczne, a efekt bardziej naturalny. Efekt zabiegu utrzymuje się około 3 miesięcy.

Ceny zabiegów zagęszczania włosów wahają się w zależności od metody. Jest to koszt od 500zł w przypadku zagęszczania keratynowego do 6000zł w przypadku microringów.