sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Zdrowie

Zioła przeciwzapalne o fantastycznym działaniu

W organizmie każdego człowieka występują stany zapalne. Mogą być one przyczyną bardzo wielu chorób, dlatego warto dowiedzieć się, jak można ich unikać oraz je minimalizować, jeśli już się pojawią. Bardzo dobrym rozwiązaniem z całą pewnością będzie stosowanie różnego rodzaju ziół przeciwzapalnych, które mają bardzo korzystne działanie na organizm człowieka. Warto poznać podstawowe ich rodzaje.

Kurkuma

Najlepsze zioła przeciwzapalne to na przykład kurkuma. Posiada ona fantastyczne właściwości prozdrowotne, dlatego jest chętnie stosowana na co dzień przez bardzo wiele osób. Główną substancją aktywną w kurkumie jest kurkumina. Ma ona silne działanie przeciwzapalne, co jest bardzo pomocne podczas zwalczania różnego rodzaju chorób o podłożu zapalnym. Dzięki jej obecności z organizmu mogą być usuwane wolne rodniki o niekorzystnym działaniu. W dużej mierze uszkadzają one komórki, a także sprawiają, że szybciej się one starzeją i pojawia się w nich stan zapalny.

Imbir

Wśród popularnych ziół przeciwzapalnych można również wymienić imbir, który także jest bardzo chętnie stosowany na co dzień przez bardzo wiele osób. Imbir zawiera w swoim składzie silne związki przeciwzapalne. Ich główne działanie polega na łagodzeniu stanów zapalnych, a także licznych obrzęków. Dlatego imbir szczególnie polecany jest do stosowania w przypadku takich schorzeń jak reumatoidalne zapalenie stawów oraz choroba zwyrodnieniowa stawów.

Zielona herbata

Bardzo dobrym produktem o działaniu przeciwzapalnym jest także zielona herbata. Ma ona szereg korzystnych właściwości, ponieważ w jej składzie można znaleźć liczne substancje aktywne. Są to przede wszystkim polifenole, które mają silne działanie przeciwzapalne oraz przeciwnowotworowe. Oprócz tego zieloną herbatę z powodzeniem można stosować również w przypadku schorzeń stawów, takich jak na przykład reumatoidalne zapalenie stawów. Z całą pewnością będzie to bardzo dobry wybór dla osób w różnym wieku.

Kora dębu

Wśród bardzo popularnych rodzajów ziół stosowanych na różnego rodzaju stany zapalne można wyróżnić korę dębu. Jest to substancja w pełni naturalna, która posiada fantastyczne właściwości prozdrowotne. Z powodzeniem można ją stosować w przypadku takich dolegliwości jak stany zapalne gardła, skóry, a nawet dróg rodnych. Kora dębu ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, a także grzybobójcze. Dlatego warto włączyć ją do swojej codziennej diety.

Złocień maruna

Bardzo dobre działanie przeciwzapalne posiada również takie zioło jak złocień maruna, który ma bardzo korzystne właściwości prozdrowotne. Ma on szczególne zastosowanie podczas występowania stanów zapalnych okolicy głowy. Dlatego idealnie sprawdzi się w trakcie silnych bólów głowy, a także pojawiających się migren. W składzie tego zioła można znaleźć liczne substancje aktywne, które mają fantastycznie działanie przeciwbólowe. Dlatego warto się zaopatrzyć w ten produkt i stosować go zgodnie ze swoimi potrzebami. Na pewno będzie to bardzo dobre rozwiązanie dla wielu osób, które zmagają się na co dzień z powracającymi stanami zapalnymi.