sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

karmel w perfumach
Uroda

Karmel w perfumach – najsłodsze zapachy

Perfumy z karmelem to te poszukiwane przez miłośników słodkich zapachów i pachnideł z tzw. rodziny gourmand. Pośród innych zapachów wyróżniają się niezwykłą słodyczą, a także ciepłym i przytulnym zapachem. To, dlatego po perfumy z karmelem sięgamy najchętniej jesienią i zimą, kiedy to chcemy, aby perfumy otulały nas i chroniły przed mrozem i wiatrem.

Karmel w perfumach

Karmel to częsty składnik perfum zimowych i jesiennych. Odjedziemy go głównie w pachnidłach z rodziny gourmand. Występuje w nich pod wieloma postaciami np. jako nuty słonego karmelu, dulce de leche, toffi. Niskokalorycznych słodyczy szukać można w wielu zapachach. Chętnie sięgają po nie kultowe domy perfumeryjne. Karmelowe nuty kryją w sobie perfumy Jean Paul Gaultier Scandal. Ich słodki aromat ukryty jest w nucie bazy, gdzie twarzyszy lukrecji, woskowi pszczelemu oraz paczuli. Woda toaletowa swoją premierę miała w 2012 roku i szybko została uznana za ta symbolizującą siłę kobiecości, samorealizację i łamanie stereotypów. Miłośniczki słodkości w perfumach obowiązkowo powinny zajrzeć na https://www.perfumeria.pl/collections/jean-paul-gaultier, gdzie znajdą perfumy Jean Paul Gaultier, a także Prada Candy, Jessica Simpson Fancy, Juicy Couture Viva la Juicy Gold Couture.

perfumy z karmelem

Komu spodobają się perfumy karmelowe?

Perfumy karmelowe to te niezwykle słodkie. Skraplając się nimi, można poczuć się dziewczęco, a zarazem kobieco. Aromat karmelu przez branżę perfumeryjne postrzegany jest jako elegancki. To, dlatego często można odnaleźć go w kultowych, kobiecych pachnidłach. Woń jego słodyczy sprawia, że mamy ochotę wtulić się w pachnące nimi ubrania lub osobę. Dlatego też perfumy z karmelem to jedne z najbardziej zmysłowych. Przypisuje się im nawet rolę afrodyzjaku. Można więc nimi uzupełniać stylizację na randkę czy wyjątkowe wyjścia. Z racji ich intensywności nie poleca się nosić zapachów z karmelem latem czy wiosną, a także na co dzień – mogą zbytnio odurzać swoim zapachem otoczenie.

karmel w perfumie

Z czym łączy się karmel w perfumach?

Karmel to zapach, który głównie spotkamy w damskich perfumach. Zazwyczaj pojawia się w nucie bazy, czyli tej podstawowej. Ma więc on dopełniać pozostałe wonie perfum. Karmel często występuje w towarzystwie paczuli, aromatów drzewnych, bursztynu, wanilii, piżma czy ambry. W niektórych perfumach np. Jessica Simpson Fancy karmel pojawia się w nucie serca. Wtedy aromat karmelowy łączy się z kwiatowymi akordami lub równie słodkimi woniami np. czekoladą, pralinkami, toffi, wanilią.