sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Lifestyle Zakupy

Jak zabezpieczyć narożniki ścian?

W każdym wnętrzu istnieją pewne newralgiczne miejsca, którym należy poświęcić nieco więcej uwagi i pracy podczas wykończeń. Jednym z takich są narożniki ścian. Co im zagraża? Przede wszystkim szybkie brudzenie się, jeśli są to narożniki w korytarzach oraz innych intensywnie uczęszczanych miejscach. Narożniki są również mocno narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak obicia i uderzenia – np. wnoszonymi do środka bagażami. Jak sobie poradzić z tym i w sposób wystarczający zabezpieczyć narożniki?

Metalowe narożniki pod tynk

Pierwszym i powszechnie stosowanym sposobem wzmacniania narożników jest zatopienie pod listwą metalowych okuć. Chronią i wzmacniają one narożniki przed uszkodzeniami. Listwy takie pokrywa się standardowo gładziami gipsowymi i szlifuje równo z licem ściany. Jeśli coś mocniej w nie uderzy, narożnik metalowy nie podda się temu, co najwyżej może odpaść niewielki płatek gładzi, który łatwo można uzupełnić.

Drewniane kątowniki

Kolejnym sposobem na zabezpieczenie narożników przed uszkodzeniami jest przymocowanie do nich drewnianych kątowników. Dziś ich stosowanie nie jest już tak popularne jak dawniej, kiedy to boazeria królowała w większości domów i mieszkań. Drewniane kątowniki występują w wielu różnych rozmiarach, pozwalając wybrać węższy lub szerszy, odpowiadający wystrojowi pomieszczenia.

Zabezpieczenie narożników przed dziećmi

Kolejnym sposobem zabezpieczania narożników jest zabezpieczanie ich przed dziećmi. Mogą one bardzo łatwo uderzyć się w narożnik ściany, jak również schodów czy mebli. Jak minimalizować to ryzyko? Sposób jest bardzo prosty i polega na naklejeniu na narożnik dedykowanych piankowych osłonek. Mają one amortyzować ewentualne urządzenia, a także zaokrąglać ostrą krawędź narożnika.

Dom bez narożników

Optymalnym wyborem, pozwalającym zapomnieć o problemie narażanych na uszkodzenia narożników i narożników, które mogą zagrażać dzieciom, jest dom w kształcie kopuły. Nie uświadczymy w nich ostrych krawędzi ścian, zamiast nich dominują łagodne łuki oraz zaokrąglenia. Możesz w to nie wierzyć, ale domy kopuły rzeczywiście powstają w Polsce i są coraz częściej wybierane przez inwestorów. Ty również możesz kupić projekt takiego domu, a pieniądze na zapłatę da ci pożyczka bez BIK.