sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Moda

Kompletowanie ubrań

Dążenie do minimalizmu w garderobie nie musi wcale oznaczać ograniczenia się do dosłownie kilku ubrań. Najważniejsze jest, aby ich ilość była rozsądnie dopasowane do trybu życia oraz potrzeb. Wszelkie ograniczenia muszą być indywidualnie dostosowywane. U niektórych sprawdzi się posiadanie dwóch par spodni i pięciu koszulek. Inni będą potrzebowali jeszcze koszul i typowo biurowych rzeczy. Z tego powodu warto dowiedzieć się jak uporządkować szafę, aby nie zawierała nadmiaru ciuchów. Kluczowe jest przeanalizowanie swoich potrzeb.

Kompletowanie ubrań

Warto przez kilka tygodniu dokładnie śledzić i zapisywać co się zakłada. Na tej podstawie można wyciągnąć już pewne wnioski dotyczące strojów na co dzień, które są niezbędne. Da to również możliwość określenia konkretnych ilości poszczególnych elementów garderoby, które są konieczne do komfortowego funkcjonowania. Na swojej liście warto uwzględnić również nieco bardziej eleganckie ciuchy, które będą przeznaczone na większe wyjścia i wyjątkowe okazje. Dopiero z tak przygotowanym spisem można przystąpić do pozbywania się rzeczy. W pierwszej kolejności należy usunąć ze swojej garderoby źle dopasowane i zniszczone ciuchy, których nie zakłada się chętnie. W dalszej kolejności należy przeanalizować również kolorystykę. Warto wyznaczyć sobie kilka barw, które będą dominować. Powinny jak najlepiej podkreślać urodę. Dzięki temu znacznie poprawi się swój wygląd. Zminimalizowanie ilości odcieni pomoże również stworzyć bardzo uniwersalną i spójną szafę.

Dopasowanie elementów

Poszczególne elementy powinny pasować do większości posiadanych rzeczy, aby łączenie ich ze sobą nie sprawiało większego problemu. Dzięki temu nawet dysponując niewielką ilością rzeczy można stworzyć dużo zestawów, które będą wyglądać dobrze. Do ściśle ograniczonej palety barw należy stosować się również w trakcie zakupów. Po zrobieniu porządku w garderobie da się określić czego brakuje. Warto zrobić sobie szczegółową listę i kierować się nią zaopatrując się w nowe rzeczy. Kluczowe jest wybieraniem produktów dobrej jakości. Tego typu ubrania znacznie dłużej wytrzymują w idealnym stanie. Nie widać po nich śladów zniszczenia nawet przy intensywnym użytkowaniu. Z tego powodu nadają się idealnie do minimalistycznej garderoby. Nie oznacza to jednak konieczności inwestowania znacznych kwot w ciuchy. W rozsądnych cenach można znaleźć rzeczy wykonane z tkanin naturalnych o odpowiednim splocie zapewniającym odporność na zniszczenia mechaniczne. W trakcie uzupełniania garderoby warto także skorzystać z promocji i przecen. Można wtedy znaleźć ubrania w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak zawsze priorytetem powinno być trzymanie się określonych wytycznych. Z tego powodu tak pomocne może być skonstruowanie palety kolorystycznej. Dodatkowo warto jednak określić w jakich fasonach wygląda się najlepiej. Dobrze dobrany krój jest w stanie zmienić ogólne proporcje sylwetki i skorygować ewentualne mankamenty. Na uwadze należy mieć również rozmiar. Ubrania powinny dobrze się układać na ciele tak, aby nigdzie nadmiernie nie odstawały.