sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Uroda

Sprawdzone sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit to dla wielu kobiet największa udręka. Pomimo godnej pozazdroszczenia figury, pięknych włosów czy zadbanych paznokci tzw. „pomarańczowa skórka” często staje się powodem ogromnych kompleksów i braku akceptacji. Jednak mimo wszystko istnieją sposoby na pozbycie się niechcianego mankamentu. Jak pozbyć się cellulitu? Oto kilka faktów.

Po pierwsze- jakie są przyczyny cellulitu?

Cellulit ma swoje źródło w różnych aspektach życia, może powstawać z powodu niezdrowej, bogatej w sól i przetworzone produkty diecie, ale także przez siedzący tryb życia, zmiany hormonalne czy zatrzymywanie wody w organizmie. Przed podjęciem walki z niechcianymi nierównościami na skórze, wato się zastanowić gdzie leży przyczyna naszego problemu. W końcu, kiedy zidentyfikujemy problem, możemy się zastanowić nad tym, jak go rozwiązać.

Zasadniczo ciężko jest obyć się bez połączenia trzech aspektów pomocnych przy walce z cellulitem. Pierwszy to zdrowa dieta, drugi to ćwiczenia fizyczne, a trzeci to masaże i odpowiednie kremy. Do tego, dodatkowo, istnieją również zabiegi w salonach kosmetycznych, które mogą się okazać istotnym sprzymierzeńcem.

Zacznijmy od tego, jak ma wyglądać dieta. Pierwszą rzeczą, jaką musi zrobić jest pozbycie się przetworzonych produktów takich jak np. gotowe dania z supermarketu, rezygnacja z fast-foodów oraz gotowych przekąsek i dań na wynos. Do tego powinniśmy nastawić się na wprowadzenie do diety jak największej ilości świeżych warzyw i owoców, kasz, roślin strączkowych i innych podstawowych składników. Ponieważ cellulit może powstawać przez gromadzenie wody w organizmie, musimy całkowicie zrezygnować z produktów solonych, które temu sprzyjają jak np chipsy czy solone orzeszki. W codziennej diecie sami powinniśmy uważać na to, ile soli zużywamy, w tym przypadku nawet sosy z saszetki mogą mogą okazać się nieodpowiednie. Skoro mowa o soli, trzeba również zwrócić uwagę na to ile wody spożywamy. Co prawa cellulit często wiąże się z jej zatrzymaniem, ale jest także konieczna w oczyszczeniu organizmu z toksyn. Powinniśmy wypijać jej minimum 1,5 litra dziennie w zależności od naszej aktywności fizycznej i zapotrzebowania.

Drugim ważnym aspektem jest sport

Mowa tu o różnego rodzaju ćwiczeniach, ale także aktywności na świeżym powietrzu czy basenie. W sieci jest sporo zestawów, które można z powodzeniem wykonywać w domu, od poziomu podstawowego aż przez zaawansowany. Jeśli ktoś nie przepada za taką formą może wybrać również aerobik na siłowni, bieganie, basen czy inne zajęcia, w których wykorzystane zostaną różne partie mięśni. Ćwiczenia ujędrniają ciało i eliminują jedną z przyczyn powstawania „pomarańczowej skórki”, jaką jest siedzący tryb życia.

Ostatnim ważnym elementem walki z cellulitem są masaże oraz specjalne kremy. Chodzi tu o całe spektrum zabiegów, którymi potraktujemy newralgiczne miejsce. Możemy zacząć od delikatnego chwytania skóry poprzez jej rolowanie, szczypanie, ugniatanie czy okrężne ruchy palcami od kolan w górę. Na rynku do tego rodzaju czynności dostępne są różnorodne akcesoria (rolki, myjki, wałki itp.), ale na sam początek mogą wystarczyć nam własne dłonie. Nie możemy również zapominać o kremach skierowanych na ten problem, często bogatych w kofeinę czy różne składniki aktywne.

To podstawowe metody walki z cellulitem. Zdarza się, że problem leży w gospodarce hormonalnej, a wtedy konieczna może okazać się wizyta u lekarza. Nie zapominajmy jednak , że cellulit to przede wszystkim problem estetyczny, który dotyczy zdecydowanej większości kobiet, nie warto więc panikować, gdy zobaczymy jego oznaki na naszej skórze.