sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Lifestyle

Wizerunek

Mniej więcej co sezon w modzie pojawiają się nowe dominujące trendy. Z pewnością warto śledzić wszystkie zmiany i w przemyślany sposób wykorzystywać je w swojej szafie. W ten sposób można stopniowo budować swój wizerunek i mieć pewność, że będzie wyjątkowy. Istotne jest, aby wyróżniać się na tle innych. Wyraziste elementy stroju i niestandardowe dodatki pomagają urozmaicić kreowany wizerunek. Warto rozglądać się za tego typu elementami w trakcie wyprzedaży. Podczas przecen istnieje szansa na znalezienie wyjątkowych dodatków w bardzo atrakcyjnych cenach. Tworzenie własnego stylu nie musi wcale wiązać się ze znacznymi kosztami.

Piękne stylizacje z ograniczonym budżetem

Dysponując ograniczonym i niewielkim budżetem można stworzyć niepowtarzalne stylizacje. Wystarczy odrobina kreatywności i umiejętności łączenia ze sobą ubrań. Trendy na jesień można mniej więcej przewidzieć. Co roku pojawiają się ciemne i nasycone barwy, które dominują w okryciach wierzchnich. Stonowane wzory takie jak kratka są idealnym rozwiązaniem. Wprowadzają elegancję do stroju, ale doskonale sprawdzają się również w codziennych zestawieniach. Decydując się na zakup droższych rzeczy, takich jak płaszcze, należy zadbać o ich uniwersalność. Powinny wyglądać dobrze z większością rzeczy noszonych w danej porze roku. Dzięki temu zyskuje się pewność, że będą często zakładane. Kolejnym aspektem wartym uwagi są kroje. W trendach zazwyczaj pojawiają się fasony, które stają się bardziej popularne. Oczywiście warto zwrócić na nie uwagę. Jednak należy pamiętać, że ubrania mają podkreślać sylwetkę i ukrywać ewentualne mankamenty figury. Z tego powodu należy ostrożnie dopasowywać do siebie ciuch i kierować się indywidualnymi potrzebami. Punktem wyjścia powinno być dokładne przeanalizowanie sylwetki. Na podstawie wymiarów można przyporządkować ją do konkretnego typu. W ten sposób znacznie łatwiej będzie można znaleźć rady dotyczące najlepszych fasonów. Równocześnie jednak warto świadomie dostrzec, które obszary są najbardziej problematyczne.

Wizerunek firmy

Zbyt wąskie biodra można bardzo łatwo poszerzyć optycznie. Wystarczy sięgnąć po bardziej rozkloszowane sukienki z rozłożystym dołem. Dodatkową pomocą mogą być falbanki. Wzory umieszczane na tkaninie także skutecznie przykuwają uwagę. W wyniku tego konkretne miejsca sylwetki wydają się wtedy bardziej podkreślone i większe. Może być to doskonały sposób na korygowanie kształtów. Podobnie można postępować z ramionami. Wszelkie usztywnienia i aplikacje umieszczane w tym obszarze mogą dać spektakularne efekty. Warto przymierzać w sklepach różnorodne modele różniące się między sobą niewielkimi detalami. W ten sposób można je ze sobą porównać i wyciągnąć wnioski dotyczące tego co jest najbardziej skuteczne w przypadku danej sylwetki. Kolejnym aspektem jest dopasowanie kolorystyki ciuchów do własnej urody. Należy trzymać się bezwzględnie podziału na chłodne i ciepłe barwy. Jednak w ich obrębie również można znaleźć lepsze i nieco mniej korzystne odcienie. Największe znaczenie ma to w przypadku ubrań znajdujących się boisko twarzy.