sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

Uroda

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć na temat tej metody pozbywania się nadmiernego owłosienia?

Kobiety od zawsze pragnęły mieć gładką skórę. Dlatego też już w starożytnym Egipcie opracowano pierwsze metody depilacji. Dzisiaj panie usuwają nadmierne owłosienie zupełnie inaczej niż kilka wieków temu. Ze względu na rozwój technologii można robić to dokładnie i bezboleśnie. Depilacja laserowa podbija serca coraz większej rzeszy kobiet. Co warto wiedzieć na temat tej metody? Poniżej najważniejsze informacje w skrócie.

Nowoczesne metody usuwania nadmiernego owłosienia

Kobiety mogą korzystać z różnych metod usuwania nadmiernego owłosienia. Do tych nowoczesnych bez wątpienia należy na przykład depilacja za pomocą wosku lub depilatora. Nie da się jednak ukryć, że to depilacja laserowa rozwiązuje problem włosków na dłużej. Dzięki tej metodzie można mieć perfekcyjnie gładką skórę bez podrażnień. Taki efekt utrzymuje się nawet przez wiele miesięcy. Jeżeli z depilacji korzysta się regularnie, powtarzając zabiegi wtedy, gdy delikatne owłosienie zacznie pojawiać się znowu, można dosłownie pozbyć się włosków. Taki efekt jest szczególnie widoczny w przypadku kobiet, które mają raczej silne i ciemne owłosienie. To właśnie takie włosy są wyjątkowo podatne na depilację laserową. Wtedy efekty mogą być spektakularne.

Czy blondynki mogą depilować się laserowo?

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej trzeba skonsultować się z osobą, która będzie wykonywała pracę. Powodzenie depilacji zależy między innymi od tego, jaki ma się kolor włosów. Najlepiej depilacja laserowa przebiega w przypadku kobiet, które są brunetkami. Jeżeli kobieta jest blondynką o bardzo delikatnych i jasnych włosach, depilacja laserowa może nie dać tak spektakularnych efektów. Zatem wcześniej trzeba po prostu dowiedzieć się, czy jest to metoda dedykowana dla nas. Aby nie czuć zawodu, jeżeli zabieg nie spełni oczekiwań, warto wszelkie informacje otrzymać wcześniej. Wystarczy po prostu umówić się na konsultację do gabinetu.

Jakie partie ciała można depilować?

Depilacja za pomocą lasera to coraz mniejszy wydatek, jednak wciąż jest to jeden z zabiegów, za który trzeba trochę zapłacić sporo. Dlatego też kobiety często decydują się na to, aby laserowo depilować tylko wybrane partie ciała. Na co warto zdecydować się w pierwszej kolejności? Bez wątpienia depilacja pach to naprawdę dobry pomysł. Wiele kobiet cierpi na podrażnienia skóry pod pachami, gdy depilują się za pomocą zwykłej maszynki. Depilacja za pomocą lasera rozwiąże ten problem. Wreszcie skóra pod pachami będzie gładka i bez drażniących kropek. To ogromna wygoda i zdecydowanie większa estetyka, szczególnie wtedy, gdy kobieta lubi zakładać ubrania eksponujące ramiona i pachy. Laserowo warto depilować również okolice bikini. Tam skóra również jest bardzo delikatna i wrażliwa na podrażnienia. Aby ładnie prezentować się w stroju kąpielowym albo po prostu w bieliźnie, warto zafundować sobie właśnie depilacją laserową. Jednym słowem ten zabieg jest polecany do tych partii ciała, które mogą ucierpieć podczas depilacji innymi metodami, takimi jak golenie za pomocą maszynki albo depilowanie woskiem.