sol-lar.pl

sol-lar.pl – moda, uroda, lifestyle, zdrowie, dieta

kobiece finanse
Lifestyle

Oszczędności czy przyjemności – kobiece finanse na co dzień

Finanse dotyczą każdego człowieka na Ziemi. Zarówno panie, jak i panowie zajmują się własnym budżetem domowym. Odpowiednie zarządzanie własnymi pieniędzmi pozwala na gromadzenie oszczędności, pomnażanie kapitału, ale także na przyjemności. No właśnie – oszczędności czy przyjemności? Co wybrać w dzisiejszym świecie?

Dlaczego oszczędności są tak ważne?

Oszczędzanie prowadzi do zgromadzenia pewnej wysokości kapitału. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed ewentualną chorobą, utratą pracy czy też dłuższym urlopem. Dodatkowo dzięki oszczędnościom możemy realizować większe cele i marzenia, takie jak samochód, mieszkanie czy wycieczki. To tylko nieliczne przykłady, które przychodzą do głowy jako pierwsze. Warto więc wybrać dobry i sprawdzony rachunek oszczędnościowy. Najlepszy bank zaoferuje korzystne warunki, dzięki którym oszczędzanie będzie jeszcze prostsze. To bardzo ważne, aby przełamywać stereotyp dotyczący skomplikowanych finansów. Oszczędzanie nie jest trudne i niezrozumiałe. Dzięki odpowiednim narzędziom w dość szybki sposób można zebrać większą kwotę.

Błędy popełniane podczas oszczędzania

Sam rachunek oszczędnościowy nie zagwarantuje nam sukcesu. Aby zebrać pożądaną przez nas kwotę, potrzebne będą również odpowiednia organizacja, prowadzenie budżetu domowego i przemyślane planowanie wydatków. Podstawowe błędy, które popełniamy na początku naszej przygody z oszczędzaniem, to między innymi przelewanie zbyt dużych kwot na konto oszczędnościowe. Czasami może okazać się, że przeceniliśmy swoje możliwości, co dodatkowo demotywuje do dalszego działania. Jednocześnie bardzo często zakładamy, że oszczędzanie równoznaczne jest z życiem pokutnika. Nic bardziej mylnego! Odkładanie pieniędzy nie jest karą. To proces, który ma służyć zapewnieniu dodatkowego bezpieczeństwa. To coś dobrego dla ciebie i twoich bliskich. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.

Oszczędności czy przyjemności?

Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie jednego i drugiego. Jeżeli dopiero zaczynasz, rozpisz cały proces oszczędzania na części. Przyjmijmy, że chcesz zaoszczędzić 10 tysięcy złotych przez 2 lata. Każdego miesiąca będziesz musiał odkładać około 420 zł. Zaznacz, kiedy uzbierasz pierwszy tysiąc, 5 tysięcy, 10 tysięcy złotych oraz w którym momencie zbierzesz całą potrzebną kwotę. Po przekroczeniu każdej kolejnej bariery warto się dodatkowo nagrodzić. Może to być zabieg w SPA, zakup wymarzonej torebki czy ulubionych perfum. W życiu bowiem należy znaleźć złoty środek, a każda skrajność nie jest dobra dla naszej psychiki.

Tak jak opisaliśmy powyżej, oszczędzanie jest podstawowym pojęciem związanym z zarządzaniem własnym budżetem. Dobrze jest pomyśleć o poduszce finansowej, która jest genialną formą zabezpieczenia. W drodze do realizacji celu nie można jednak zapominać o sobie i własnych przyjemnościach. Dbanie o siebie jest jednym z elementów wpływających na samopoczucie. Oszczędzanie czy przyjemności? Odpowiedzią będzie zdrowy rozsądek, który pozwoli zachować równowagę w życiu każdej kobiety.